Роль медіа

 Ми навчились створювати, редагувати, комбінувати медіапродукти. Тож сьогодні маємо навчитись і поставити за мету створювати ЛИШЕ медіаздоровий контент.

Декілька порад: як зберегти здатність мозку мислити
1. Читайте художню літературу. Хороша художня книжка — це тривалий, розлогий і цікавий сюжет. Вона змальовує події, які пов’язані між собою й розвиваються в часі. Читаючи сторінку за сторінкою, ваш мозок отримує цілісну, логічну картинку. Так він відпочиває від стресу і знову вчиться мислити синтетично.
2. Дотримуйтеся мінімальної інформаційної гігієни. Намагайтеся не читати реклами в метро. Обмежте інтернет-серфінг, який іноді для нас — просто спосіб відволіктися на хвилину від роботи чи написання твору. Вимикайте звук на телевізорі, коли йде реклама. Ці прості звички звільнять ваш мозок від величезного масиву даних, які йому точно не потрібні.
3. Цікавтеся гуманітарними дисциплінами. Приділіть увагу історії: вона показує, як речі змінюються в часі, як нинішні події пов’язані з минулим — в інформаційному хаосі ми давно втратили відчуття причин і наслідків, а це вміння дуже важливе. І тут ідеться не так про знання історії, як про збереження вашої здатності ці причинно-наслідкові зв’язки виявляти й давати сигнали тривоги, якщо маніпулятори намагаються порушити їх і переконати вас у своїй правді.
4. Спілкуйтеся офлайн. Живе спілкування — це теж тренування синтетичного мислення. Ми дедалі більше звикаємо користуватися тільки текстом і «смайликами», які умовно позначають емоції. Психологи ж кажуть, що до 70 % інформації ми передаємо в так звані невербальні, тобто несловесні способи: поглядом, мімікою, паузою. Іноді мовчання може дати більше інформації, ніж слова. Коли ми спілкуємося наживо, мозок зчитує цю інформацію та обробляє її «у фоновому режимі», складаючи всі сигнали в одну картину. А це і є та функція мозку, яку ми втрачаємо в інформаційному хаосі.
5. Читайте не лише новини, а й аналітику. Новини дають вам відірвані від контексту факти й події; аналітика їх пов’язує в систему, виявляє причини й можливі наслідки подій, показує їх у динаміці. Але будьте обережні: дозволяючи іншій людині (журналісту, експерту) упакувати для вас факти в систему, ви ризикуєте потрапити під її маніпулятивний вплив. Ця людина може за вас вирішити, як вам розуміти ті чи інші речі.


Немає коментарів:

Дописати коментар