Бази даних. Системи керування базами даних 9б

Уроки 53,  54

03.04.2025

Системи керування базами даних (СКБД)

Урок у Meet о 12.55 
https://meet.google.com/gfi-icxo-nby

Вітаю! На попередньому уроці ми дізнались про бази даних, сфери їх застосування та про нову професію  — адміністратор бази даних. Тож, продовжимо

Крок 1: Системи керування базами даних

Система керування базами даних — це комплекс програм, що забезпечує введення, зберігання, пошук, опрацювання даних у базі даних.
Тобто, це певне програмне забезпечення, яке допомагає працювати із базами даних

Крок 2: Приклади систем керування базами даних

MySQL — вільна реляційна система управління базами даних. Розробку та підтримку MySQL здійснює корпорація Oracle. 

Oracle (Oracle Corporation) — американська корпорація, другий за величиною доходів виробник програмного забезпечення (після Microsoft). Компанія спеціалізується на випуску систем управління базами даних, сполучного програмного забезпечення та бізнес-застосунків. Найвідоміший продукт компанії — Oracle Database.

MariaDB — відгалуження від системи управління базами даних MySQL. Засновниками проєкту виступили початкові розробники MySQL. Провідний розробник — Мікаель Віденіус назвав MariaDB на честь його молодшої дочки Марії (Maria), подібно до того, як MySQL була названа на честь іншої його дочки — Мю (фін. My).

Microsoft SQL Server — система управління реляційними базами даних, розроблена корпорацією Microsoft. До певного моменту всі наявні у Microsoft розробки були спрямовані виключно на домашні комп’ютери, але клієнт-серверні технології спонукали до розвитку та розробок технологій.

PostgreSQL створена на основі некомерційної СУБД Postgres, розробленої як відкрите програмне забезпечення у Каліфорнійському університеті. До розробки Postgres, що почалася в 1986 році, долучався Майкл Стоунбрейкер — професор, вчений в галузі інформатики, лауреат премії Тьюринга, керівник раннього проєкту СУБД Ingres. Назва Postgre — це поєднання двох назв «Post In gres». 

Redis — відкрита система управління базами даних класу NoSQL, коли дані зберігаються як словник, де ключ пов’язаний зі значеннями. Одна з ключових відмінностей: значення ключів не обмежуються рядками. Підтримуються такі абстрактні типи даних: рядки, списки, множини.

NoSQL-бази даних отримали велику популярність на початку ХХІ століття завдяки потребам Facebook, Google, Amazon та активності користувачів у викладанні власного контенту.

Структури даних, що використовуються в NoSQL, — це ключ-значення. 

MongoDB — документоорієнтована система управління базами даних, що не вимагає опису таблиць у базі даних. Вважається одним із класичних прикладів NoSQL-систем, коли зберігаються дані без чітких зв’язків та без чіткої структури, що є властивістю текстових форматів. Застосовується у веброзробці. 

Крок 3: Завдання №1 (на 6 балів)

Netflix — це стримінговий сервіс підписки, який дає змогу дивитися фільми та серіали на підключеному до інтернету пристрої.

Netflix використовує базу даних Cassandra.

Cassandra — це база даних NoSQL з відкритим кодом для розподіленого сховища даних, призначена для обробки великих обсягів даних на багатьох стандартних серверах.

Netflix використовує Cassandra через її масштабованість, відсутність єдиних точок відмови та міжрегіонального розгортання. Netflix зберігає всі види даних у своїх екземплярах Cassandra Database. Усі події, зібрані користувачами, зберігаються в Cassandra.

Netflix пропонує щотижневу добірку 10 найпопулярніших телепередач і фільмів.


▶️ Знайдіть, використовуючи пошук, які фільми популярні серед українців. 

Знайди та надішли на електронну скриньку teacheritschool1@gmail.com

Крок 4: Завдання №2 

на 12 балів - завдання з Крок 3+Тест
на 6 балів - Тест
Скриншот тесту надішли на електронну скриньку teacheritschool1@gmail.com

___________________________

 Уроки 51,  52

20.03.2025

Поняття та призначення баз даних

Урок у Meet о 12.55 
https://meet.google.com/gfi-icxo-nby

Вітаю! Сьогодні починаємо роботу із базами даних. Думаю, що словосполучення база даних ти вже чув. То ж, що називають базами даних? Де їх використовують? Як ми можемо навчитись з ними працювати?

Крок 1: Бази даних (Data base) у фільмах

За цим посиланням реальні приклади використання баз даних (data base) у виступах відомих людей

Крок 2: Переглянь приклади декількох реальних баз даних 

Приклади баз даних:

1. Медична

2. База даних адвокатів України

3. FBI або FBI

4. База жителів України 1650-1920 рр. народження

Крок 3: Що ж називають базою даних в інформатиці?

БА́ЗА ДА́НИХ – комп’ютеризована сукупність спеціально організованих для використання взаємопов’язаних даних, що відображають той чи інший фрагмент реальної дійсності – предметну область. Формується таким чином, що зібрані дані централізовано зберігаються й модифікуються у вигляді, доступному всім фахівцям або системам програмування.
👆Це визначення запропоноване Енциклопедією сучасної України
Якщо коротко, то👇
База даних (БД) — це пойменована, структурована сукупність взаємопов’язаних даних, які належать до певної предметної області.

Тобто, базою даних можемо назвати певним чином структуровану сукупність даних, які між собою пов'язані.
💪Крок 4: Завдання
Адміністратором нашої ліцейської бази даних є Ольга Анатоліївна
💫Знайди вакансію адміністратора бази даних. Занотуй основні вимоги від роботодавця. Проаналізуй, чи цікава тобі така робота? Відповідь надсилай на електронну скриньку teacheritschool1@gmail.com.

Немає коментарів:

Дописати коментар