Вітаю! Сьогодні вивчаємо способи використання інфографіки, її призначення та особливості створення. Також напишемо другу модульну роботу
Крок 1: Що таке інфографіка?
Інформаційна графіка або інфографіка (англ. Information graphics; infographics) — це графічне візуальне подання інформації, даних або знань, призначених для швидкого та чіткого відображення комплексної інформації. Вона може покращити сприйняття інформації, використовуючи графічні матеріали для того, щоб підвищити можливості зорової системи людини бачити моделі й тенденції.Процес створення інфографіки можна розглядати як візуалізацію даних, створення інформаційних схем та моделей подання інформації.
Крок 2: Цікаве про інфографіку та цікава інфографіка
Що ж такого в інфографіці, що про неї стільки мови? За її допомогою, легше знайти розв'язання проблеми, структурувати інформацію. Розглянемо приклад:
У 1854 році у Лондоні в районі Сохо розгорілась епідемія холери. Лікар Джон Сноу зрозумів, що причиною цьому стала неякісна вода. Щоб підтвердити свою думку, він відвідав усі будинки в районі пандемії та скласти статистику кількості хворих у кожному домі. Дані лікар зіставив із розташуванням водокачок:
Стало очевидно, що проблема у центральній водокачці.
Сьогодні інфографіку використовують при підготовці до екзаменів, при виконанні проєктів у компаніях, навіть родинне дерево - це найпростіша інфографіка.
💫Крок 4: Завдання
Знайдіть у фільмах, мультфільмах, серіалах і т.д. 2-3 приклади використання інфографіки. Звіт надсилаєте так:
Скриншот використання, назва фільму (або мультфільму, серіалу...), причина використання інфографіки героєм. І, на додатковий бал, чи допомогло використання інфографіки герою.
Вітаю! Сьогодні розглянемо приклади використання статистики, приклади програм для складних обчислень, а також методи збору даних
👉Крок 1: Приклади використання статистики
Переглянь уривок з фільму "Людина, яка змінила все" про те, як комп'ютерні моделі та аналіз даних допомагають виграти Прем'єр-лігу. True Story!
👉Крок 2: Великі дані
Величезна кількість цифрових пристроїв генерує дані, котрі можна зібрати, і згодом проаналізувати. Це може допомогти прийняти корисне рішення, але може нести небезпеку, якщо такі дані потраплять до зловмисників.
Чому інтелектуальна статистика грає ключову роль у боротьбі зі злочинністю👇
Наприклад, маркетологічні дані, отримані з різних джерел, можуть допомогти підвищити продажі фірми. Але питання - чи на користь це покупцям - залишається відкритим!
👉Крок 4: Загальний регламент про захист даних
Для уникнення негативних наслідків масштабного аналізу даних було прийнято Загальний регламент про захист даних (GDPR) Вікіпедія, який накладає для компаній додаткові зобов'язання щодо недоторканості особистих даних, які вони збирають для своїх потреб.
Вітаю! На цьому тижні працюємо з важливим поняттям - статистикою
Крок 1: Статистика - це...
Статистика - це наукова дисципліна, яка займаєтьсяотриманням,упорядкуваннямтааналізом набору данихз метою отримання пояснень та прогнозів щодо спостережуваних явищ.
Статистика складається з методів, процедур і формул, які дозволяють збирати інформацію, а потім аналізувати її та робити з неї відповідні висновки. Можна сказати, що цеData Scienceі що її основною метою є покращення розуміння фактів з наявної інформації.
Походження слова "статистика" зазвичай приписують економісту Готфріду Ахенволу (Пруссія, 1719-1772), який розумів статистику як "науку про речі, що належать державі".
Слід зазначити, що статистика НЕ є галуззю математики. Вона використовує математичні інструменти так само, як фізика, техніка чи економіка, але це не робить їх частиною математики. Це правда, що вони тісно пов’язані між собою, але статистика та математика - це різні дисципліни.
Крок 2: Переглянь відео про те, як статистика може бути оманливою
Крок 2: Приклади використання інструментів статистики
Відомим є також упередження виживання. Під час Другої світової війни дослідники Центру військово-морського аналізу провели дослідження пошкоджень літаків, які повернулись з завдань, та порекомендували додати броні у місця, пошкодження яких було найчастіше і найбільше. Проте, Абрахам Вальд зазначив, що дослідження врахувало лише літаки, які повернулися з завдання — збиті бомбардувальники не були присутні для оцінки їх пошкоджень. Таким чином, дірки у літаках, що повернулися, були ділянками, попадання в які насправді дозволяє бомбардувальнику повернутися на базу. Натомість він запропонував ВМС додати броні на ділянки, які були неушкоджені на вцілілих літаках, оскільки при попаданні у ці ділянки, літак буде збитий.
Вперше моделювання вивчають у курсі інформатики 7 класу. Спробуймо пригадати, що ми вже знаємо, чули або самі вивчали з цієї теми. Тобто, пропоную тобі систематизувати знання, які ти маєш вже з цієї теми.
👉 Крок 1: Що ж таке моделювання?
Часто на це питання чую наступні відповіді:
Є моделі машин - "модельки"
Є моделі на подіумі
Є моделі телефонів
А яку відповідь даси ти? Напиши у формі нижче👇
👉 Крок 2: Що таке комп'ютерне моделювання?
Іноді думають, що це створення моделі комп'ютерів. А що ти скажеш?
👉 Крок 3: 3D принтери
Що ти чув про 3D принтери? Ще їх використовують? Якби ти міг надрукувати на ньому будь-яку річ, що б це було?
👉 Крок 6: Роль комп'ютерного моделювання для досліджень
Варто зазначити, що комп'ютерне моделювання є основою багатьох наукових досліджень, і, наприклад, у 2013 році Нобелівську премію з хімії отримали за розробку моделей складних хімічних систем:
Немає коментарів:
Дописати коментар