На 12 балів необхідно виконати вправи 3 та 4 .
!Підказка! Ось код для того, щоб кола були розміщені "гіркою" goto(-250+40*i,-200+40*i)
- Виконай, за наявності програми, одну із вправ, описаних на картинках. скрін або в звіт в іншому форматі надішли на електронну скриньку teacheritschool1@gmail.com
- Тест на перевірку засвоєння теоретичних відомостей
__________________________________________________
Завдання на 05.04 (для 8-А) та на 07.04 (для 8-Б, 8-В)
Вітаю! Сьогодні тема: "Алгоритми з повторенням".
1.Продовжуємо вивчати циклічні алгоритми. Пригадай, які два види циклів існують. Чим вони між собою різняться?
2. For-цикл - це цикл певної довжини, тоді як while-цикл - це такий цикл, яким можна скористатись, коли наперед не знаєш, якої він має бути довжини.
Уяви собі сходи із 20 сходинками. Це сходи в приміщенні, і ти знаєш, що легко можеш піднятися на 20 сходинок. Оце такий for-цикл.
А тепер уяви собі сходи, які ведуть на гору. Гора ця дуже висока, і, можливо, ти виснажишся, перш ніж дійдеш до вершини, або зіпсується погода, й тобі доведеться зупинитися. Ось так виглядає while-цикл.
- Перевірити умову.
- Виконати код у блоці.
- Повторити.
Завдання:
1. Виконай тести у Google-формі
2. Запрограмуй наступну задачу. Розв'язок надсилай на електронну скриньку teacheritschool1@gmail.com
Задача:
Капітан Флінт та його пірати (K) знайшли скарб із N монет. Капітан забрав собі частину скарбу, що не перевищує половину. Кожен із наступних піратів вчинив так само. На скількох піратів вдалось розподілити скарб таким чином? Чи був бунт? (якщо обділеними залишилось більше половини піратів)
k=.....(допиши, як отримуємо дані від користувача. Не забудь - дані числові)! n=.....(допиши, як отримуємо дані від користувача. Не забудь - дані числові)! kapitan=n //2 n=n-kapitan piraty=0 while n//2>0: suma=n//2 n=n-suma piraty +=1 print("Гроші отримають",piraty,"піратів та капітан Флінт") buntari=k-1-piraty print("Бунтувати хочуть",buntari,"піратів") if (buntari>=piraty): print("Буде бунт") else: print("Бунту не буде")
_________________________________________________
Завдання на 29.03 (для 8-А) та на 31.03 (для 8-Б, 8-В)
Вітаю! Сьогодні тема: "Алгоритми з повторенням".
1. Пригадаємо вивчене на попередньому уроці. Ми розглянули алгоритми з розгалуженням, створили програму для розподілу за віковими категоріями.
Виконай завдання у Google-формі на перевірку
Трохи дивно, чи не так?
А якщо так⇓
Значно компактніше! Розберемо, що відбулось:
- for-цикл говорить почати рахувати з 0 й зупитинитися, не досягнувши 5;
- для кожного порахованого числа значення зберігається у змінній х
- print записано з відступом, тому що належить до тіла циклу
АЛЕ... for-цикл не єдиний вид циклів, якими можна скористатися в мові Python. For-цикл - це цикл певної довжини, тоді як while-цикл - це такий цикл, яким можна скористатися, коли наперед не знаєш, якої він має бути довжини.
Наприклад, якщо тобі потрібно наповнити бочку на 50 л за допомогою відер місткістю 10 л, то ти точно знаєш, що дію потрібно повторити 5 раз (доречний for-цикл). А якщо місткість бочки не відома? Тоді використовуємо while-цикл, тобто ллємо, поки не наповниться.
Немає коментарів:
Дописати коментар